Havarijní pojištění

O havarijním pojištění

Havarijní pojištění je určené k pokrytí škod na vlastním automobilu při dopravní nehodě, ale také při krádeži či vandalismu. Pojistná událost u tohoto pojištění nastává v případě dopravní nehody, kterou zaviní řidič motorového vozidla. Pokud nehodu zaviní druhá strana, jsou škody placené z povinného ručení.

Pokud chcete na havarijním pojištění ušetřit, je vhodné zřídit si ho u stejné pojišťovny, u které máte povinné ručení. Pojištění vám tak bude poskytnuté za zvýhodněných podmínek.

Havarijní pojištění vám poskytnou tyto pojišťovny: Allianz pojišťovna,

AXA pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna, ČSOB pojišťovna, DIRECT Pojišťovna, Generali Pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, MAXIMA pojišťovna, Servisní pojišťovna, Slavia pojišťovna, Triglav pojišťovna, UNIQA pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna.

Proti čemu se lze pojistit?

Základní havarijní pojištění je proti škodám na automobilu, které jsou způsobené dopravní nehodou, krádeží, vandalismem či živelnou událostí, např. požárem, přímým působením blesku, pádem kamení, sesuvem, půdy, tlakem sněhu atd.

Můžete si však sjednat k havarijnímu pojištění i různé připojištění. Nejčastěji jde o připojištění pro případ zcizení či živelní katastrofy, pojištění skel, sedadel, zavazadel, úrazové pojištění řidiče a cestujících, pojištění půjčovného pro případ rozbití auta atd. V různé míře jsou také asistenční služby.

Komu se vyplatí havarijní pojištění?

Havarijní pojištění se nevyplatí všem. Pokud máte starý vůz, je často tento produkt zbytečný. Zaplatíte více na pojistném. Produkt se vyplatí, především pokud máte nové vozidlo či hodně drahé. Také je vhodné přemýšlet o havarijním pojištění, víte-li, že by případná oprava pro vás znamenala velkou finanční zátěž.